DOĞUM GÜNÜ TAKVİMİ

MÜKEMMEL!!! SADECE DOĞUM GÜNÜNÜZÜ GİRİN:))
belki inanmayacaksınız ama birebir çıkıyor !


http://www.hediyedenizi.com/DogumGunu/dogum_gunu.php <http://www.hediyedenizi.com/DogumGunu/dogum_gunu.php>  
 

Siz doğduğunuz gün acaba AY dünyadan nasıl görünüyordu
Doğduğunuz gün dolar kaç paraydı mark kaç paraydı.
Doğduğunuz günkü hürriyet gazetesi ilk sayfası nasıldı.
Kaç eşşek yaşındasınız.
O yılın hit parçaları neydi.
Asgari ücret kaç paraydı  gibi
işinize yaramayacak ama okumak isteyeceğiniz bir sürü bilgiyi bir araya topladık.
Niye mi sırf dostlarınıza duyurun diye :)
teşekkürler.
yukarıdaki link açılınca hemen sayfanın üst ortasına doğum günü tarihinizi girin

size özel ilginç bilgiler sayfanızı görün.BENİM DOĞDUĞUM GÜN İLE İLGİLİ BİLGİLER AŞAĞIDADIR:

(SİZ DE KENDİ DOĞUM TARİHİNİZİ YAZARAK KISA BİLGİLERİ ÖĞRENEBİLİRSİNİZ...)
01 Nisan 1957
Bir Pazartesi günü dünyaya geldin
Sen doğalı 625 ay geçti
Sen doğalı 2.680 hafta geçti
Sen doğalı 18.764 gün geçti
Sen doğalı 450.351 saat geçti
Sen doğalı 27.021.068 dakika geçti

Sen doğalı 1621264761 saniye geçti

Şu anda 51 yaşındasın
Bir sonraki doğum gününe 228 gün var
Bir sonraki yeni yıla 138 gün var
Hicri takvime göre doğum tarihin 1 Ramazan 1376
Tahmini ana rahmine düşme tarihin 25 Haziran 1956

Ortalama Türk erkeği ömrüne 15 yılın kaldı
Ortalama gelişmiş ülkelerdeki erkek ömrüne 21 yılın kaldı
Ortalama Türk kadını ömrüne 20 yılın kaldı
Ortalama gelişmiş ülkelerdeki kadın ömrüne 28 yılın kaldı
Allah uzun ömürler versin

Senin yaşına eşit bir ördek 15 yaşında
Senin yaşına eşit bir keçi 10 yaşında
Senin yaşına eşit bir kedi 27 yaşında
Senin yaşına eşit bir at 30 yaşında
Senin yaşına eşit bir balina 262 yaşında

Koç burcundansın
Burç taşın Elmas

Burç Uyumları
Aslan ve Yay burçlarıyla uyumun çok iyi.
Boğa, İkizler, Kova ve Balık burçlarıyla uyumun iyi.
Başak ve Akrep burçlarıyla uyumun orta.
Yengeç, Terazi, Koç ve Oğlak burçlarıyla uyumun kötü.

Burcuna göre çiçeğin Sümbül
Koçun zamanı ilkbahardır. Bu dönemde sümbülün çiçekleri ile mutlu olur. yumuşak pembe, mavi, mor ve beyaz renkler onu büyüler. İlkbahar çiçeklerini genelde kışın evde ve camın önünde yetiştirir. Böylece onlarla haftalarca mutlu olabilir.

Koç burcunun ünlüleri;
Descartes
Tenesse Williams
Vincent Van Gogh
Herbert von KarajanNeşe KaraböcekYüksel Uzel
Johann Sebastian BachCharlie ChaplinJoan Crawford
Marlon BrandoÖmer ŞerifFatih Sultan Mehmet
Dr. Yıldırım AktunaZeki AlasyaSakıp Sabancı
Kadir İnanırPop şarkıcısı YaşarNurgül Yeşilçay
Deniz AkkayaHüner CoşkunerKayahan

Koç burcuna uygun meslekler;
Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletemecilik, komutanlık, kimyacı, operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlıgı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk, parfüm işleri

Koç burcunun gök cismi: Mars: Cazibe, Savaş, ve Sex temsilcisi

Kader Sayın 9 (Metafizikçi)
Yasaminiz, perdenin gerisindeki esrari, ruhun ve gizli ilmin ardindaki anlami cozmekle geciyor. Yasaminizin amaci gercegi yalnizca gercegi ogrenmek.Bu konuda cok basarili oldugunuz da bir gercek.Insanlari tanimak icin genellikle 5 dk.gozlemlemeniz yeterli. Hayati seviyor fakat cok az kisiyi sevmeye deger buluyorsunuz. Hayatinizin her alaninda comert ve kusursuz olmak istiyorsunuz. Karsinizdakilerin de en az sizin kadar kusursuz ve guvenilir olmasini bekliyor, bu yuzden zaman zaman cok aci cekiyorsunuz.Cok guclusunuz fakat cabuk incinen altin bir kalbe sahibisiniz. Cok az insana gercek sizi tanima firsati veriyor, onlara da fazlaca deger veriyorsunuz..Psikolojik olaylari anlama yeteneginiz muazzam. Ancak sizin disinizda gelisen olaylar sizi ve ruh halinizi fazlasiyla etkiliyor.Bagimsizliginiza ve ozgurlugunuze duskunsunuz . Yine de sevgiyi herseyin ustunde tutuyorsunuz.Hayatiniz karisikliklari cozmek uzerine kurulu oldugu icin mucadele etmekten yorulmuyorsunuz. Hemen her seviyeden insanla anlasma yetenegine ve sonsuz sabra sahipsiniz.Insanlarin ihtiyaclarini onlar soylemeden anliyor ve yardimlarina kosuyorsunuz. Cok iyi bir dinleyici,gozlemci ve yol gostericisiniz bu yuzden iyi bir psikolog veya konusmaci olabilirsiniz.

Dogum gününüze göre hangi hayvansın? (Köpek)
Cekici ve populersiniz.
Kolayca arkadaş edinebiliyorsunuz.
Kendinden emin tavırlarınızla grup icinde liderliğe yakışıyorsunuz.

Burcunuza göre tatil seçeneğin;
Koç insanı için tatil demek, heyecanlı yeni olaylarla gücünü ve dayanıklılığını ölçmek ya da daha önce hiç yapmadığı şeyleri yapmak demektir. Koç, diğer burçların aksine tatilinde günlük hayatından çok farklı şeyler yaşamak ister. Koç burcu macera ve keşifleri temsil ettiğinden tatilinde dağcılık, rafting, yamaç paraşütü gibi sporlar yapmayı tercih eder. Doğaya karşı kendi gücünü test edebileceği bir kamp tatili ona iyi gelecektir.
Koç burcu ilk defa gittiği yerlerde çok eğlenir. Bu yüzden tatil için hiç gitmediği yerleri seçmelidir. Her zaman yeni şeylere ihtiyacı vardır, daha önce gezip gördüğü yerler ona fazla heyecan vermez.

Burcunuza göre şarkı; Size uygun en doğru şarkı, bizce Zuhal Olcaydan "Yalnızlığım, yaşamak zorunda olduğum beraberliğimsin..."

Doğum günlerinde dünyadaki hit şarkıları öğrenmek istiyorsan tıkla

Burcunuza göre internet alışkanlıkların; Sevimli koç burçları genelde messengerda takılır. Koç burcu bayanı messengerdan bir koca bulacağı hayaliyle yanıp tutuşa dursun. Tüm arkadaşlık sitelerinde koç burçlarını görmek mümkündür.Bikere evde kaldıklarına kendilerinin sevilmediğine inanmış bir burçtur. Dostlukları kuvvetli olsada. Sanal dünyada mutlu yuvanın özlemi içersinde yanıp tutuşur. Koç burcu kadının messenger iletisinde "Meşgulum börek yapıyorum" yazısını sıkça gördüğümüz gibi. Koç burcu erkeğinin ne dinliyorum özelliğinde Çelik- Benimle evlenir misin?Şarkısı sıkca duyulur

Burcunuza göre giyim tercihlerin; Koç burcu kadınları genellikle havalı olur. Özellikle giysileriyle dikkati çekmek onlar için başlı başına bir zevktir. Aksesuar kullanmaya bayılırlar. Gösterişli ve şatafatlı giysiler tam onlar içindir. İpekli kumaşları tercih ederler. Alışverişe plansız çıkarlar ve ilk beğendiklerini alırlar.


Korkuların; Hedef bulamama, tartışacak kişi yada konu bulamama korkusu.Sen doğduğunda cumhurbaşkanımız Celal Bayar idi. Biyografisi için tıkla

Sen doğduğunda başbakanımız Adnan MENDERES idiSen doğduğun gün Amerikan Doları 2,83 TL idi

Sen doğduğunda 200 gr ekmek 6 Kuruş duDoğduğun günün Hürriyet Gazetesi, Time Dergisi, Rolling Stone ilk sayfası :

            

Sen doğduğun gün gökyüzünde ay tam olarak böyle görünüyordu,


Yeni Ay

Hilal

İlk Dördün

Şişkin Ay

Dolunay

Şişkin Ay

Son Dördün

Hilal


Senin doğduğun tarihte bunlar oldu

TarihBilgi
01/04/1564Olay''NİSAN BİR...'' İlk şakalar Fransa'da yapılmaya başlandı. Bu yıl değiştirilen takvime göre, eski yılbaşı sayılan nisanın 1'i, yerini yeni yılbaşı ''1 ocak''a bırakmaktaydı. Nisanın birinde yeni yıl kutlamaya alışmış olan halk ve yeni takvim uygulamasını beğenmeyenler, çeşitli şakalar yapmaya başladılar. Fransızlar, bu şakalara ''Poisson D'avril'' (Nisan balığı) adını verdiler.
01/04/1778OlayOliver Pollock, doların simgesini yarattı.
01/04/1921OlayMetristepe'deki 10. Yunan Tümeni'nin geri çekilmesinin ardından taarruza geçen Türk birlikleri, II. İnönü Savaşı'nı kazandı. Milli Mücadele sürecinin dönüm noktalarından biri olan bu zaferin ardından; Fransa, Ankara ile anlaşmanın yollarını aramaya başladı.
01/04/1924OlayMünih'teki darbe girişimi dolayısıyla Nazi lideri Adolf Hitler 1 Nisan 1924 tarihinde 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
01/04/1924Olay1924. Topkapı Sarayı'nın mevcut eşyasıyla, İstanbul Asarı Atika Müzeleri Müdürlüğüne bağlanarak müzeye dönüştürülmesi, Bakanlar Kurulunca karara bağlandı.
01/04/1926Olay30 Ağustos'un, ''Zafer Bayramı'' olarak kutlanması hakkındaki kanun kabul edildi.
01/04/1928OlayAnkara Borsası Maliye Bakanı Fuat Ağralı tarafından açıldı.
01/04/1939Olay1 Nisan; İspanya'da milliyetçiler İspanya İç Savaşı'nın resmi olarak bittiğini açıkladılar.
01/04/1941OlayYozgat Milletvekili Süleyman Sırrı Bey 1929 yılında Meclis Başkanlığına Bekarlık Vergisi adı altında bir öneri sunmuştu. Tasarıya göre, 25-45 yaşları arasında bulunan tüm bekar erkekler ve 20-35 yaşları arasında olup resmi bir daireden maaş alan tüm bekar kadınlar ödedikleri verginin bir mislini bekarlık vergisi olarak verecekti. Elde edilecek gelir fazla çocuk sahibi olan ailelere verilecekti. Ancak o tarihte Meclis bu kanun teklifini geri çevirdi. 1941 yılı bugün Bekar Vergisi Kanun Tasarısı tekrar Meclis'e gönderildi. Konu değişik zamanlarda gündeme geldiyse de her seferinde tasarı geri çevrildi. Sonuçta bekarlık sultanlık olarak kaldı.
01/04/1944OlayŞehir Tiyatrosu sanatçısı Hazım Körmükçü İstanbul'da öldü. Sahneye ilk kez Benliyan Tiyatro Kumpanyası'nda figüran olarak çıkmıştı. Komedyenliği çok sevdiği halde dramlarda da rol aldı. Sadece tiyatro değil operetlerin de en sevilen oyuncusu oldu. Muhsin Ertuğrul'un çevirdiği filmlerin çoğunda rol aldı.
01/04/1947OlayIrkçılık ve Turancılık ideolojilerini yaymak ve hükümeti devirmek için gizli cemiyet kurmaktan yargılanan 24 kişinin duruşmaları bitmiş, 11 kişi muhtelif cezalara çarptırılmıştı. Kararın Askeri Yargıtay tarafından bozulması nedeniyle davaya yeniden bakan sıkıyönetim mahkemesi, 1 Nisan 1947 günü tüm sanıkların beraatına karar verdi.
01/04/1948Olayİstanbul Fındıklı'daki Güzel Sanatlar Akademisi binası yandı.
01/04/1948OlayABD'den alınan P-47 Thunderbold avcı uçaklarından ilk parti İzmir Gaziemir ve Balıkesir hava üslerine geldi.
01/04/1949OlayTürkiye İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine katıldı.
01/04/1949OlayCumhuriyet Halk Partisi ve milletvekilliğinden ayrılan şair Behçet Kemal Çağlar, 1 Nisan 1949 günü Şadırvan adında yeni bir dergi çıkarmaya başladı. Yeni dergide sanat olaylarına, eski ve yeni sanatçıların şiir ve yazılarına yer verileceği açıklandı.
01/04/1950OlayBM, Kudüs'ün ikiye bölünmesi planını kabul etti.
01/04/1950ÖlümEski başbakanlardan Recep Peker İstanbul'da öldü. Kütahya milletvekili seçildiği 1923'ten ölümüne kadar TBMM'de görev aldı. Bu süre içinde maliye, içişleri, milli savunma, bayındırlık bakanlığı görevlerinde bulundu. Dört kez CHP genel sekreterliğine seçildi. 1946'da çok partili dönemin ilk hükümetini kurdu. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün muhalefetle uzlaşma öneren tezine muhalefet edince Eylül 1947'de başbakanlıktan istifa etmek zorunda kaldı.
01/04/1952OlayYeşilırmak'ın taşması sonucu 45 bin dekar tarım alanı sular altında kaldı, 543 ev boşaltıldı,; zarar 10 milyon lira.
01/04/1954OlayHalka ucuz gıda sağlamak amacı güden Migros şirketi kuruldu.
01/04/1955OlayKıbrıs'ta EOKA terör örgütü faaliyetlerine başladı.
01/04/1956OlayBaşbakan Adnan Menderes, 1 Nisan 1956 tarihinde Çatalağzı Elektrik Santralı'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada muhalefete çatarak "Artık yetmez mi bu şeamet tellallığı" dedi.
01/04/1957OlayBatı Almanya'da bilim adamları nükleer silahlar üzerine çalışmayı reddetti.
01/04/1957OlayMilletvekillerinin mal beyanında bulunmasına ilişkin kanun teklifi 1957 yılı 1 Nisan günü TBMM Adalet Komisyonu'nda reddedildi.
01/04/1958OlayKıbrıs'ta EOKA'cılar İngilizlere savaş ilan etti. EOKA'nın lideri Grivas Türklere de gözdağı verdi.
01/04/1961Olay27 Mayıs'tan sonra faaliyetleri yasaklanan siyasi partilerin faaliyetleri 1961 yılı bugün kısmen serbest bırakıldı.
01/04/1963OlayEski Cumhurbaşkanı Celal Bayar intihar edeceğini açıkladı.
01/04/1964OlayBaşpiskopos Makarios'un Kıbrıs Türk Alayı'nın garnizonuna dönmesi önerisi Türk hükümetince 1 Nisan 1964 günü reddedildi.
01/04/1965OlayTürkiye, BM Genel Sekreteri U-Thant'ın özel temsilcisi Golo Plaza'nın Kıbrıs konusundaki raporunu reddetti.
01/04/1965OlayNüfus planlaması hakkındaki kanun 1965 yılı 1 Nisan günü Türkiye Büyük Millet Meclis'inde kabul edildi. Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda, doğurganlığı özendirici bir nüfus politikası izlenmiş ve doğum kontrol yöntemleri yasaklanmıştı. Sonuçta nüfusumuz hızla artmaya başladı. Yeni çıkartılan kanunla nüfus artışını kontrol altına almak amaçlanıyordu.
01/04/1966Olayİngiltere'de yapılan seçimlerde İşçi Partisi çoğunluğu elde etti.
01/04/1969OlayMünir Nurettin Selçuk'un 1969 yılı 1 Nisan günü Amerika'da verdiği konser 525 televizyon tarafından naklen yayınladı.
01/04/1971OlayRobert Kolej olaylar nedeniyle 4 günlüğüne kapatıldı.
01/04/1976OlayAmerika Birleşik Devletleri'ne ait Lockheed uçak şirketinden yapılan alımlara ait yolsuzluk iddialarını inceleyen Meclis Komisyonu 1 Nisan 1976 günü çalışmalarını tamamladı. Başbakan Demirel ve Milli Savunma Bakanı Ferit Melen'i sorumlu bularak haklarında soruşturma açılmasını istedi.
01/04/1978ÖlümCumhuriyet döneminin ilk rektörü Ord. Prof. Dr. İsmayıl Hakkı Baltacıoğlu, Ankara'daki evinde 92 yaşında öldü.
01/04/1979OlayBalıkçılar 1979 yılında 1 Nisan gününü Balık Bayramı ilan etti. Kumkapı'da 2 saat içinde halka 1,5 ton balık dağıtıldı.
01/04/1979Olayİran'da yapılan referandum sonuçlanmadan Humeyni İslam Cumhuriyeti'ni ilan etti.
01/04/1980ÖlümMay Yayınları sahibi Mehmet Ali Yalçın yayıncıların kağıt sorunuyla ilgili olarak Ankara'da Sanayi ve Teknoloji bakanıyla görüşürken kalp krizi geçirerek öldü.
01/04/1981OlayMilli Güvenlik Konseyi emniyet mensuplarıyla çarşı ve mahalle bekçilerinin dernek kurmasını yasakladı.
01/04/1982OlayNokta dergisi yayın hayatına başladı.
01/04/1988OlayMardin'e bağlı Nusaybin ilçesinin dağlık kesiminde 1988 yılının 1 Nisan günü çıkan çatışmada 20 PKK militanı ile bir binbaşı ve bir er öldü.
01/04/1988Olayİran Irak'ın Kürt kasabalarına hardal gazı attığını iddia etti.
01/04/1989ÖlümŞair Orhon Murat Arıburnu, 69 yaşında öldü.
01/04/1991OlayTürk Hava Yolları ve Havaş'ta çalışan 10.500 işçi greve başladı.
01/04/1992OlayKürdistan Demokrat Partisi Lideri Barzani Türk Hava Kuvvetleri'nin sınır ötesi operasyonlarında PKK güçlerinin değil, sivil halkın vurulduğunu söyledi.
01/04/1993Olayİstanbul Kızıltoprak'ta biri kadın dört Dev-Sol militanı bir polis aracını taradı. 2 polis öldü. Militanları gizlendikleri boş binada sıkıştıran polis militanlardan üçünü öldürdü, birini yaralı olarak ele geçirdi.
01/04/1993OlayUlaştırma Bakanlığı'nın 1 Nisan 1993 tarihinde yayımladığı bir genelgeyle özel radyolar kapatıldı.
01/04/1994OlayVeysel Atasoy da enerji ve tabii kaynaklar bakanlığından istifa etti.
01/04/1994OlayBedrettin Dalan, Doğru Yol Partisi İstanbul milletvekilliğinden istifa etti.
01/04/1996Olay1978 yılında 7 öğrencinin ölümüyle sonuçlanan "16 Mart katliamı" davası yeniden açıldı. 1996 yılının 1 Nisan günü tanık olarak dinlenen Remziye Akkol, katliam bombasını kardeşi Zülküf İsot'un attığını söyledi."Kardeşim katliamı Türkeş'in planladığını söylemişti" dedi.Aynı gün Emlak Bankası eski Genel Müdürü Engin Civan tahliye edildi. Civan işadamı Selim Edes'ten rüşvet aldığı iddiasıyla yargılanmış ve 7 yıl 6 ay hapis cezası almıştı.
01/04/2005Olay61 sanıklı Hizbullah davasında 22 tetikçi ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
01/04/2005ÖlümCumhuriyetin Tapu Kadastrosunu kuran, 16 eski dil bilen hayattaki tek kişi sıfatıyla ''ölene kadar emekliliği yasak''olan Milli Savunma Bakanlığı uzman bilirkişisi, şair, İstiklal Madalyası sahibi Naci Tanrısever (Karamanoğlu Naci Bey) İstanbul'da 104 yaşında öldü.
01/04/2005Olay24. Uluslararası İstanbul Film Festivali ''Yaşam Boyu Başarı Ödülü, sinema sanatçısı Sophia Loren'e verildi.

Bu bölüm TarihteBugun.gen.tr adresinden alınmıştır. Tarafımızdan ekleme ya da değişiklik yapılamamaktadır.
http://www.hediyedenizi.com/DogumGunu/dogum_gunu.php <http://www.hediyedenizi.com/DogumGunu/dogum_gunu.php>  
 

**Bilgiler  yukarıdaki adresten alınmıştır......

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !